W diecezji opolskiej młodzi usłyszeli świadectwa z Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie! 

 

Młodzież z parafii w Raciborzu uczestnicząca w ŚDM Lizbona 2023 wzięła udział w projekcie "Świadectwo" i podzielili się swoimi doświadczeniami przeżywania spotkania z Ojcem Świętym i młodymi z całego świata! 

 

 

Zobacz, gdzie dali świadectwo

 

Spotkanie w parafii św. Mikołaja w Raciborzu.
To spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z siódmych klas było inne niż zwykle. Ania, Maks, druga Ania i ks. Sebastian zabrali wszystkich w podróż w czasie i przestrzeni wspominając radość i piękno doświadczenia wiary w spotkaniu młodzieży całego świata w Portugalii. Ta radość stała się udziałem nas wszystkich!

 

 

W Parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu. 
W kościele św. Jakuba w Raciborzu, Maksiu, Ania i Julia wygłosili świadectwo dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Wspominali wydarzenia, w których brali udział na tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. W swoim świadectwie nawiązali do koncertu uwielbienia w Strefie Polskiej i do chwil spędzonych z rodzinami u których mieszkali. Ania opowiedziała o tym, jak ŚDM pozytywnie wpłynęły na jej relację z siostrą. Spotkanie zostało zakończone adoracją Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwem.

 

W Parafii MB Różańcowej w Raciborzu-Sudole
Było świadectwo wiary, były ciepłe wspomnienia, była wspólna radość i odkrywanie Ewangelii we wspólnym śpiewaniu hymnu ŚDM Lizbona 2023

 

Spotkanie wparafii NSPJ w Raciborzu
Pytania dotyczące przebiegu ŚDM, które usłyszeli i na które starali się odpowiadać jak najpełniej, świadczą o tym, że w wielu młodych sercach to spotkanie obudziło inspirację Światowymi Dniami Młodzieży.

 

W diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Raciborzu-Miedonii
Na spotkaniu oazowym, które zgromadziło uczestników z różnych części Diecezji Opolskiej, rozważanie wydarzenia Nawiedzenia św. Elżbiety, które było tematem przewodnim ŚDM Lizbona 2023, wprowadziło nas w przeżywanie kolejnego tygodnia Adwentu. Wróciły wspomnienia i wzruszenia tym co dobre i piękne. I przekonanie, że dzielenie się pomnaża dobro.

 

W Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu
Czy lekcja może być niezapomnianą podróżą? Tak!
A podróże, opowiedziane przez Anię i Maksa naprawdę potrafią zainspirować. Szczególnie jeśli te podróże to Światowe Dni Młodzieży. Uczniowie liceum poznali niektóre przygody na pielgrzymim szlaku. Przydała się znajomość geografii, historii, języków obcych i … teologii

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com