Młodzi z diecezji siedleckiej podzielili się świadectwem z Światowych Dni młodzieży w Lizbonie!

 

Ksiądz Radosław Piotrowski wraz z grupą młodzieży uczestniczącą w ŚDM Lizbona 2023 wzięli udział w projekcie "Świadectwo" i podzielili się swoimi doświadczeniami przeżywania spotkania z Ojcem Świętym i młodymi z całego świata! 

 

 

Zobacz, gdzie dali świadectwo

 

Spotkanie w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży – przy parafii Ducha Świętego w Siedlcach 

W Sali Duszpasterstwa Młodzieży w Siedlcach przy parafii Ducha Świętego w Siedlcach odbyło się spotkanie bierzmowanych z osobami uczestniczącymi w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Swoim doświadczeniem podzielili się z młodymi Kacper i Kacper. Obaj swoje świadectwo zakończyli zaproszeniem młodych do Seulu.  

 

Spotkanie w  I LO im. T. Kościuszki w Łukowie   

III Diecezjalne Forum Młodych odbyło się w sobotę 14 października w Łukowie w gościnnych murach I LO im. T. Kościuszki. Jego głównym tematem były Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Przed uczestnikami forum swoim świadectwem dni spędzonych w Portugali podzielili się Iga, siostra Anna  karmelitanka na co dzień pracują w DPS w Woli Gułowskiej oraz Kasper, który w imieniu 28 tysięcy młodych osób z Polski niósł biało – czerwoną flagę podczas Światowych Dni Młodzieży.

 

 

Spotkanie w Parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie

IV Wieczór Modlitwy Młodych Dekanatu Parczewskiego upłynął w duchu dziękczynienia za tegoroczne Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w wakacje. Swoim doświadczeniem z tego czasu, z młodymi zgromadzonymi w Bazylice Parczewskiej podzieliła się Aleksandra, która miała okazję uczestniczyć w Festiwalu Młodych wraz z grupą z diecezji. Godzina świadectw zakończona została przez adoracją NS i wspólną Eucharystią. 

 

 

Parafia Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej

Podczas wieczornego spotkania młodych z dekanatów Bialskich, ks. Bartosz i młodzi z parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Piszczacu podzielili się z uczestnikami swoimi doświadczeniami bo ŚDM-ie w Lizbonie.
Oprócz świadectwa i prezentacji zdjęć sprawowana była dziękczynna Eucharystia za ŚDM w Portugali. 

 

 

Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach

W trakcie parafialnych rekolekcji adwentowy ks. proboszcz Stanisław zorganizował codzienne wieczory dla młodych. Jeden z wieczorów poświęcony był ostatnim Światowym Dniom Młodzieży. Młodzież z parafii w Rykach miała okazję obejrzeć prezentację zdjęć z tego wydarzenia z komentarzem ks. Radosława  oraz wysłuchać świadectwa Zuzanny, która uczestniczyła w spotkaniu młodych w Portugali.  

 

 

Spotkanie w  I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Rodziny w Siedlcach 

W programie spotkania była wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja tematyczna w oparciu o tegoroczne orędzie papieża Franciszka do młodych oraz czas świadectw uczestników tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Konferencję do młodych wygłosił ks. Grzegorz. Swoim doświadczeniem po ŚDM-ie podzielili się Mikołaj i Szymon, a całe spotkanie zakończyła adoracja NS z modlitwą o dobre owoce ŚDM-u. 

 

 

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com