Zakończyliśmy XIX Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży.

 

Trzeci i jednocześnie ostatni dzień Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Kokotku rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy. W łączności ze wspólnotą Kościoła odmówiliśmy Jutrznię, którą poprowadził bp Adam Bab.


Po zjedzeniu śniadania rozpoczęliśmy sesję #wdrodzedoLizbony.
Na początku ks Tomasz Koprianiuk - dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM- omówił najważniejsze sprawy dotyczące wyjazdu do Lizbony i wnioski po uczestnictwie w Międzynarodowym Spotkaniu Przygotowywującym do ŚDM w Fatimie. Zwrócił on w szczególności uwagę na wymiar lokalnego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży oraz innych działań duszpasterskich. 

Głos zabrała także Magda - rzecznik prasowy KBO - omawiając kwestie związane z promocją Światowych Dni Młodzieży w Social Mediach. 


Po przerwie na kawę i ciasto podzieliliśmy się na dwie grupy warsztatowe. 

Ks. Tomasz poprowadził część informacyjną dla Księży. Na której zaprezentował szczegóły rejestracji do makrogrupy Polskiej, a także inne bieżące sprawy wymagające omówienia i wdrożenia. 

W tym czasie Magda poprowadziła warsztat dla Młodzieży, podczas którego zastanawiali się oni, jakie są motywacje osób chcących wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży.

 
Następnie stworzyli oni filmiki promujące ŚDM, które młodzi będą mogli wykorzystać w swoich środowiskach i wspólnotach.  Pojawił się także temat sposobów na pozyskiwanie przez grupy funduszy na wyjazd i szereg inspiracjii co konkretnego wspólnoty mogą w tym kierunku uczynić. 


Gdy młodzież zaprezentowała owoce swojej pracy udaliśmy się na wspólny obiad, po którym wyruszyliśmy w kierunku Częstochowy, gdzie przeżyliśmy Mszę Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej pod przewodnictwem abp Dominico Sorrentino -biskupa Asyżu i kustosza relikwii bł. Carlo Acutisa.


Spotkanie zakończyliśmy wspólnym Apelem Jasnogórskim, podczas którego w szczególny sposób zawierzaliśmy Matce Bożej przygotowania i dzieło Światowych Dni Młodzieży.

 

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com