Trzeci, a zarazem już ostatni dzień XX Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży rozpoczął się od porannej jutrzni. Po niej uczestnicy forum udali się na śniadanie,a następnie wzięli udział w przygotowanych dla nich warsztatach o wybranej przez siebie tematyce.

 

 

Pierwszy warsztat, który prowadziła Magdalena Sierka - koordynatorka Social Mediów w KBO ŚDM - miał na celu przybliżenie pracy z mediami w duszpasterstwach i wspólnotach, a także wymianę doświadczeń wśród działajcych w tym obszarze osób. Druga grupa pod kierownictwem o. Tomasza Maniury mogła usłyszeć o przygotowaniu wyprawy rowerowej, a także poznać wiele inspirujących historii z poptrzednich wypraw NINIWA TEAM.

 

W trzeciej grupie Viktoria Samp - koordynatorka wolontariatu Polskiego na ŚDM Lizbona 2023 przybliżyła misję wolontariusza zaś w następnej, pod przewodnictwem instruktorów z DOM SPOT Kalisz uczetsnicy mogli poznać nowe tańce integracyjne, a także usłyszeć o Ewangelizacji poprzez taniec.

 

 

Co oratorium może zrobić dla misji? – tego dowiedzieli się uczestnicy warsztatu pod kierunkiem Iwony Olszewskiej – Król, podczas którego mieli także okazję wykonać misyjny różaniec. Ostatnia grupa prowadzona przez Ks. Andrzeja Sochala usłyszała o metodzie projektowej w praktyce i pozyskiwaniu funduszy na prowadzone przez nich dzieła.

XX Jubileuszowe Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży zakończyło się Eucharystią posłania, której przewodniczył i wygłosił homilię Bp Grzegorz Suchodolski, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, przewodniczący Rady Duszpasterskiej ds. Młodzieży KEP. 

 

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com