W diecezji katowickiej młodzi usłyszeli świadectwa z Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie! 

 

Ksiądz Marcin Głąbek wraz z grupą młodzieży uczestniczącą w ŚDM Lizbona 2023 wzięli udział w projekcie "Świadectwo" i podzielili się swoimi doświadczeniami przeżywania spotkania z Ojcem Świętym i młodymi z całego świata! 

 

Zobacz, gdzie dali świadectwo

 

Spotkanie z grupą młodzieżową przy Parafii NSPJ w Piasku. 

 

 

W Parafii św. Mikołaja w Borowej Wsi, swoim świadectwem o udziale w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, podzielili się: ks. Krzysztof Płonka razem z Agnieszką i Agatą Kucharczyk. W tym dniu, po Eucharystii dla rodzin, była okazja by spotkać się z parafianami, którzy zobaczyli żywy Kościół, tworzony przez młodych ludzi. Po spotkaniu pojawiło się wiele pytań oraz inspiracji, którymi młodzi ludzie podzielili się z gośćmi.

 

W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach-Murckach gościł ks. Marcin Głąbek, który homilię poświęcił treściom Światowych Dni Młodzieży, słowom papieża
Franciszka. Po Mszy św. podzielił się swoim świadectwem udziału - po raz pierwszy- w tym ważnym dla Kościoła wydarzeniu. Znakiem przewodnim była apteczka, którą ŚDM mogą symbolizować dla młodych i ich relacji z Kościołem i Bogiem. Nie zabrakło również spotkania z ministrantami, którzy również stali się ambasadorami ŚDM w lokalnej wspólnocie.

 

Spotkanie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, w czasie którego uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie opowiadali o swoich doświadczeniach, zdobytych w czasie tegorocznego Wydarzenia. Szczególnie ważnym momentem spotkania, który podkreślali słuchacze - licealiści, było zachęcenie młodych do świadomego, odważnego i kreatywnego przeżywania swojej wiary. Doświadczenie zdobyte w Portugalii uczy, że są na całym świecie ludzie, którzy wierzą w Boga oraz chcą się dzielić tą radością ze spotkania z Nim. Są to młodzi ludzie, co potwierdzają prelegenci niniejszego spotkania oraz dołączone fotografie. Po spotkaniu był czas na liczne, dodatkowe pytania oraz wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

 

W starszych klasach Szkoły Podstawowej nr 6 ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie, zaprezentowane zostały fotografie oraz prelekcja opowiadająca o czasie wakacji z Bogiem w Portugalii. Dla Bartka były to pierwsze (ale nie ostatnie, jak sam zapewnia!) Światowe Dni Młodzieży. Opowiadał o nowych przyjaźniach z polskimi rówieśnikami oraz portugalskimi przyjaciółmi, którzy w przyszłym roku odwiedzą Pszczynę, by dać prawdziwe świadectwo tej międzynarodowej relacji. W swoim świadectwie Bartek podkreślił jak mocno doświadczenie ŚDM wpłynęło na jego relację z Bogiem, wiarę oraz zaangażowanie w Kościele. Od wakacji podejmuje posługę animatora w parafialnej wspólnocie młodzieżowej WiaryGodni, gdzie daje codzienne świadectwo o bliskości z Jezusem, umocnionej w Lizbonie!

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com