W diecezji gliwickiej młodzi usłyszeli świadectwa z Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie! 

 

Ksiądz Marek Ludwig wraz z grupą młodzieży uczestniczącą w ŚDM Lizbona 2023 wzięli udział w projekcie "Świadectwo" i podzielili się swoimi doświadczeniami przeżywania spotkania z Ojcem Świętym i młodymi z całego świata! 

 

Zobacz, gdzie dali świadectwo

 

Spotkanie w parafii pw. Św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy

Spotkanie podsumowujące ŚDM z gościem specjalnym – ks. Vincentem z Nigerii, podczas którego odbyło się dzielenie tym, co dobrego wróciło z uczestnikami po ŚDM w Lizbonie. Dyskusje toczyły się w obrębie tematów powszechności Kościoła, z uwagi na księdza gościa.

 

 

Pafafia pw. Św. Józefa w Gliwicach-Ligocie Zabrskiej 

Podczas dekanalnego spotkania młodzieży przygotowywaliśmy się do FORUM MŁODYCH, a ŚDM i doświadczenie Lizbony pomogło młodym zobaczyć jak bardzo młodzież ma swoje miejsce w Kościele.

 

Parafia pw. Ducha Świętego w Gliwicach-Ostropie

Młodzież z Ostropy to prężnie działająca grupa, która ma duże aspiracje, dlatego wspomnienia o największych przeżyciach z ŚDM Lizbony utwierdziły ich w przekonaniu, że koniecznie jadą na ŚDM w Seulu!

 

parafia pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy

Spotkanie miało głównie na celu podzielenie się doświadczeniem uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie i zainteresowanie osób przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania do wyjazdu na ŚDM w Seulu.

 

 

Parafia pw. Ap. Piotra i Pawła w Opolu

Podczas rekolekcji szkolnych dający świadectwo mówili o bliskości, a temat poparty został świadectwem o ŚDM w Lizbonie, gdzie można było jej doświadczyć w różnorodności Kościoła globalnego.

 

Parafia pw. Chrystusa Króla w Gliwicach

Spotkanie dekanalne opierało się na Roratach z kazaniem, a także o pracy w małych grupkach, gdzie uczestnicy ŚDM w Lizbonie dzielili się swoim doświadczeniem.

 

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com