Młodzi z Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży w Rzeszowie dali świadectwo ŚDM!

 

Młodzi z DDM diecezji rzeszowskiej wzięli udział w projekcie "Świadectwo" i podzielili się świadectwami z przeżywania Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie!

 

 

Zobacz, gdzie dali świadectwo

 

 Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Trójcy Świętej w Tyczynie

Po Mszy św. w kościele parafialnym w Tyczynie młodzi przybliżyli czym był dla nich wyjazd na ŚDM, czego oczekiwali i czego doświadczyli podczas tych dni. Podzielili się swoimi przemyśleniami  i zachęcili do udziału w takich spotkaniach. Pokaz zdjęć i opowiadanie uczestników sprawiło, 
że na nowo mogliśmy przenieść się do Lizbony, spotkać z młodymi z całego świata. Młodzież poprowadziła także czuwanie modlitewne przybliżając teksty przemówień papieża Franciszka.

 

 

Parafia św. Jadwigi Królowej w Gorlicach

KSM Glinik odwiedził zaprzyjaźniony oddział KSM przy parafii św. Jadwigi w Gorlicach. Młodzież miała okazję wspólnie się zintegrować oraz posłuchać  o Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Swoim świadectwem podzieliła się druhna Kamila. 

 

 

 Parafia Trójcy Przenajświętszej w Czudcu

W wigilię wspomnienia bł. Karoliny w naszym sanktuarium miało miejsce czuwanie dla młodzieży 
z naszego dekanatu - wieczór z błogosławioną Karoliną. Najpierw uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył oraz słowo Boże wygłosił ks. Tomasz Ryczek - Duszpasterz Młodzieży w naszej diecezji. Po Eucharystii miało miejsce czuwanie modlitewne, a po nim młodzi wzięli udział w pracy w grupach, podczas której omawiali ważne zagadnienia związane  z hierarchią wartości życiowych w świetle wiary. W trakcie spotkania w Domu Parafialnym  ks. Tomasz Ryczek podzielił się z nami świadectwem uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Prezentacja zdjęć, filmów i lizbońskie opowieści z pewnością rozpaliły chęć udziału w kolejnych edycjach ŚDM.

 

 

Parafia św. Anny w Kołaczycach

 Absolwenci oraz uczniowie naszej szkoły podczas wakacji brali udział w Światowych Dniach Młodzieży. Zdjęcia z ich podróży zamieszczane były na bieżąco na szkolnych Facebooku przez księdza Grzegorza Złotka, jednak nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności wysłuchania ich relacji . Zgodnie podkreślali, że ta podróż to „przygoda” duchowo-turystyczno-towarzyska… Zwiedzili największe miasta Włoch, Francji, Hiszpanii i Portugalii. Mimo upałów (w Fatimie powyżej 40 stopni, w Lizbonie 10 km marszu w upale na plac, gdzie odbywało się spotkania  z papieżem), zmęczenia, uważają, że było warto. Podkreślali, że poczucie wspólnoty z młodymi ludźmi z całego świata (do Lizbony przyjechało 1,5 mln młodych ludzi z 220 krajów), zabawa, śpiewy, tańce na zawsze pozostaną w ich pamięci. Już zapowiedzieli, że w 2027 roku wybiorą się do Seulu. 

 

 

 

Parafia św. Rocha w Rzeszowie 

 3 listopada nasza an. Karolina wraz ks. Grzegorzem przeprowadzili w naszej Szkole Podstawowej nr 5 w Rzeszowie spotkanie na temat Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Podzielili się z dziećmi wrażeniami z wyjazdu, zaprezentowali zdjęcia i filmy z tego wydarzenia, a przede wszystkim dali świadectwo pogłębienia i umocnienia wiary podczas spotkania  z papieżem Franciszkiem i młodzieżą z całego świata w Lizbonie. Zachęcili również do wyjazdu za cztery lata na kolejne ŚDM  w Seulu.

Katedra Rzeszowska oraz Uniwersytet Rzeszowski 

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata prawie 2000 młodych zgromadziło się w Katedrze Rzeszowskiej na Królewskiej Uczcie. Ten 38. Światowy Dzień Młodzieży w Diecezji Rzeszowskiej odbył się pod hasłem "weselmy się nadzieją" i rzeczywiście było wesoło. Najpierw uczestniczyliśmy w Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Wątroby, w czasie której nowi członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży złożyli swoje przyrzeczenia. Eucharystię dodatkowo upiększał śpiew chóru KSM. Następnie napełnieni radością paschalną, udaliśmy się wszyscy razem na Uniwersytet Rzeszowski. Tam mieliśmy dyskotekę- mnóstwo tańców, śpiewu i dobrej zabawy. Odwiedził nas również Edzio - tiktoker i raper oraz Ela Goldmann, która podzieliła się z nami swoim świadectwem wiary. Na koniec, pełni wdzięczności za ten wspaniały czas, przeżywaliśmy wspólnie adorację Najświętszego Sakramentu. 
Na Królewskiej Uczcie, zgromadzeni pod sztandarem Jezusa Króla Wszechświata, spędziliśmy tę niedzielę wspominając chwile przeżyte na ŚDM w Lizbonie, z radością i uwielbieniem. Był to wspaniały czas, pełen radości, uwielbienia i dobrej zabawy, oraz świadectwa uczestników Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Ks Bp Jan Wątroba, Ks. dyr KBO Tomasz Koprianiuk  i uczestnicy ŚDM opowiadali o spotkaniu z Papieżem Franciszkiem zachęcając do wzięcia udziału w następnych ŚDM w Seulu.

 

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com