Autor: ks. Tomasz

Most między Rzymem a Polską – przedstawiciele władz Wiecznego Miasta w naszym kraju

Wizyta przedstawicieli władz miasta Rzym na zaproszenie Episkopatu Polski

W pierwszych dniach lipca 2025 roku odbyła się oficjalna wizyta delegacji władz miasta Rzym w Polsce, zorganizowana na zaproszenie Konferencji Episkopatu Polski. Spotkanie miało na celu zacieśnienie współpracy organizacyjnej w czasie trwającego Jubileuszu w Kościele w 2025 roku oraz omówienie szczegółów związanych z obecnością polskich pielgrzymów w Wiecznym Mieście.

Delegacji przewodniczył dr Agostino Miozzo, Nadzwyczajny Komisarz Rządu ds. Jubileuszu 2025, odpowiedzialny za koordynację służb ds. przyjęć i pomocy pielgrzymom. Towarzyszyły mu panie Maria Chiara Venier oraz Sylwia Walus z Biura Wsparcia Komisarza ds. Jubileuszu. Wszyscy reprezentowali struktury działające w ramach Urzędu Miasta Rzym.

Delegacja wzięła także udział w wieczornym spotkaniu w ramach Strefy Chwały w Starym Sączu – wydarzenia o charakterze duchowym i artystycznym, które gromadzi chrześcijan z całej Polski. Była to okazja nie tylko do modlitwy i wspólnego świętowania, ale także do osobistych rozmów i wymiany doświadczeń. Ze strony gości z Rzymu padło wiele ciepłych i pełnych uznania słów, które zostały przyjęte z wdzięcznością i entuzjazmem przez uczestników. Obecność przedstawicieli władz Rzymu w Strefie Chwały była wyrazem autentycznego zainteresowania życiem duchowym młodzieży i wspólnot w Polsce.

Zarówno strona włoska, jak i polska, wyraziły przekonanie, że nadchodzący Rok Jubileuszowy stanie się wyjątkowym czasem odnowy duchowej, budowania wspólnoty oraz ukazania piękna wiary i solidarności między narodami.

Najbliższe wydarzenia

Dołącz do wydarzeń na terenie całej Polski



Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com