Rozpoczęły się przygotowania do Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Stegnie, diecezji elbląskiej, w dniach 23-25 października 2025
W pierwszy dzień wiosny udaliśmy się z wizytą do ośrodka, w którym planujemy wydarzenie.

Dla przypomnienia, KFDM to cykliczne wydarzenie, które gromadzi duszpasterzy młodzieży, liderów wspólnot oraz przedstawicieli różnych ruchów kościelnych, aby wspólnie omówić kierunki duszpasterstwa młodzieżowego w Polsce. Podczas tegorocznego Forum poruszone zostaną kluczowe zagadnienia związane z synodalnością, nowymi wyzwaniami w pracy z młodymi oraz przygotowaniami do kolejnych spotkań młodzieży. Tematem przewodnim spotkania będzie Bierzemy odpowiedzialność na podstawie adhortacji apostolskiej Christus Vivit.


Pomocą na miejscu będą służyli nam Młodzi z diecezji elbląskiej pod opieką ks. Marka Piedziewicza i ks. Michała Semeniuka. Na wydarzenie przyjadą delegaci młodych ze wszystkich diecezji w Polsce, co umożliwi szeroką wymianę doświadczeń i inspiracji do dalszej pracy duszpasterskiej.
Przygotowujemy bogaty program obejmujący konferencje, warsztaty, dyskusje panelowe oraz modlitwę. Uczestnicy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń, poznania dobrych praktyk oraz nawiązania współpracy na poziomie diecezjalnym i krajowym. Powiemy więcej o duszpasterstwie akademickim. A to wszystko w pięknych i niepowtarzalnych okolicznościach przyrody. Miejsce tegorocznego spotkania – Stegna, malownicza miejscowość nad Bałtykiem – zapewni nam sprzyjającą atmosferę do refleksji, integracji i twórczej pracy.


Zachęcamy wszystkich zaangażowanych w duszpasterstwo młodzieży do udziału w Forum i wspólnego poszukiwania nowych dróg ewangelizacji młodych!