Autor: Magda

Spotkanie diecezjalnych duszpasterzy młodzieży i koordynatorów ŚDM w Warszawie

5 czerwca w Warszawie odbyło się spotkanie diecezjalnych duszpasterzy młodzieży i koordynatorów ŚDM


Spotkanie zgromadziło przedstawicieli blisko 40 diecezji. Rozpoczęło się ono od modlitwy brewiarzowej i powitania wszystkich zgromadzonych przez Ks. Tomasza Koprianiuka - Dyrektora Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. 


Ks Tomasz zaprezentował informacje przywiezione z Międzynarodowego Kongresu Duszpasterstwa Młodzieży odnośnie Jubileuszu Młodych, który będzie odbywał się w Rzymie w terminie 28 lipca - 3 sierpnia 2025 roku. Przedstawił On wstępny plan Jubileuszu, informacje odnośnie rejestracji, a także koncepcję Polskiej Strefy w Rzymie. 

Księża koordynatorzy poruszyli temat konspektów spotkań przygotowujących młodych do dobrego przeżycia Roku Jubileuszowego, a także kwestie prewencji i ochrony osób małoletnich podczas wyjazdów.


Przedstawione zostały także wstępne informacje odnośnie organizacji Światowych Dni Młodzieży w Seulu w 2027 roku, projekt GoKorea! oraz program przygotowań i inicjatyw skierowanych dla młodych- takich jak Strefa Młodych Festiwal, Festiwal Życia oraz inne wydarzenia diecezjalne. 

Projekt Strefa Młodych Festiwal


Ks Koprianiuk zaprosił zgromadzonych na Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Zembrzycach, w dniach 24-26 października, a także szkolenia medialne organizowane przez KBO ŚDM.


Na zakończenie spotkania ks. Tomasz Trzaska poprowadził wykład o skutecznych metodach pracy z młodzieżą w kontekście autoagresji i samobójstw.

Zapraszamy do pobrania prezentacji podsumowującej wydarzenie wraz z informacjami bieżącymi. 

 

 Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com