Autor: Magda

Jerycho Młodych 2024 już wkrótce!

Już 31 maja młodzi diecezji siedleckiej zgromadzą się w przy Sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie na Jerychu Młodych! Podczas wydarzenia w specjalnym namiocie KBO ŚDM Polska będzie możliwość spotkania się z wolontariuszami, obejrzenia wystawy o Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, a także wzięcie udziału w projekcie GoKorea!

Hasło spotkania brzmi „Uwierz!”. W Dziejach Apostolskich cudownie uwolniony św. Paweł kieruje taką zachętę do strażnika, gdy ten, na widok otwartych drzwi więzienia, podejmuje decyzję o samobójstwie. – Chcemy, aby to słowo bardzo mocno wybrzmiało w uszach ludzi młodych – jako nadzieja i wskazówka, co mają zrobić, aby ich życie nabrało sensu. W beznadzieję porażki chcemy młodym przynieść wiarę w Jezusa, bo tylko ona może dźwigać nas z naszych upadków. Codzienność to przede wszystkim relacje, pasje i modlitwa – i właśnie te aspekty życia młodych będą przedmiotem naszych rozważań przez trzy dni Jerycha – zwracają uwagę organizatorzy.

Na uczestników festiwalu czeka bogaty program – konferencje wygłoszą o. Tomasz Maniura OMI, odpowiedzialny za Festiwal Młodych w Kokotku, Ania Bonk, prowadząca w social mediach profil Trzymam Cię za Słowo oraz Krzysztof Dzieńkowski SJ, znany jako Krzychu Jezuita. Świadectwem podzielą się ewangelizatorzy Maja i Krzysztof Sowińscy, siatkarz Jakub Wachnik i Kinga Kruszewska z Fundacji Leny Grochowskiej, a koncerty zagrają Arkadio i Michał Szczygieł.

W czasie wydarzenia nie zabraknie codziennej Mszy Świętej, okazji do spowiedzi i konsultacji psychologicznej, adoracji i koncertu uwielbienia prowadzonego przez zespół „Z Bogiem”. Na uczestników będzie czekała również „strefa relaksu”. Podczas wydarzenia w specjalnym namiocie KBO ŚDM Polska będzie możliwość spotkania się z wolontariuszami, obejrzenia wystawy o Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, a także wzięcie udziału w projekcie GoKorea!

Projekt GoKorea!

Ponadto organizatorzy zapraszają do udziału w warsztatach – w ofercie znalazły się m.in. zajęcia poświęcone modlitwie, liturgii, przeżywaniu kobiecości i męskości, odkrywaniu i wykorzystywaniu talentów, funkcjonowaniu mediów, a także warsztaty florystyczne, sportowe, taneczne, aktorskie i z Bible journalingu.

Chęć udziału w Jerychu Młodych można zgłaszać indywidualnie lub grupowo przez odpowiedni formularz dostępny na stronie .

ZAPISY

Koszt udziału w wydarzeniu to 80 zł. Dodatkowe informacje, w tym pełny program wydarzenia, dostępne są na Facebooku.
INFORMACJE

Dla osób, które nie zapiszą się na całe wydarzenie, ale będą chciały uczestniczyć w koncertach Arkadia i Michała Szczygła, wstęp na ten punkt programu będzie biletowany (40 zł, płatne na miejscu).

 

Jerycho Młodych organizowane jest od 2009 r. w różnych miejscach diecezji siedleckiej – na przestrzeni lat w Pratulinie, Kostomłotach, Kodniu i Woli Gułowskiej spotkało się już prawie 150 000 młodych ludzi.

 

 Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com