Autor: Magda

Modlitwa, wspólnota, integracja! - Przygotowania do Spotkania młodych w Rzymie!

Modlitwa, wspólnota, integracja - czyli formacyjny dzień skupienia dla młodzieży przygotowującej się do wyjazdu na Spotkanie Młodych w Rzymie, z racji Roku Jubileuszowego, razem z siostrami ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła!

 

 

Wspólnota, która spotyka się  na comiesięcznych spotkaniach online, gromadzi młodych z całej Polski, od Bieszczad po Bałtyk (dosłownie!) spotkała się tym razem w Radomiu.
Na mazowiecką ziemię dotarło 25 młodych osób z Krakowa, Częstochowy, okolic Poznania, Szydłowca, Przytyka, Kowali i Radomia. Po porannym zapoznaniu i małej integracji, zaanimowanej przez s. Magdalenę Grzybek CSSMA, młodzi udali się do kościoła p.w. św. Rafała Kalinowskiego, by tam wysłuchać konferencji, wygłoszonej przez s. Monikę Kubiszyn CSSMA, na temat „Działania i obecności Ducha Świętego w codzienności…”.


Potem przyszedł czas na śpiew, zabawę i taniec. Natomiast po (oczywiście w włoskim stylu) obiedzie uczestnicy zgromadzili się na Adoracji Najświętszego Sakramentu, jednocześnie zanurzając swoje serca w oceanie miłosierdzia, u kratek konfesjonału. Wołając o wylanie Ducha Świętego i Jego dary, prosili o łaskę żywej wiary dla młodzieży z wspólnoty oraz tej, poszukującej drogi do Boga.

 

Na koniec odbył się najważniejszy punkt - Eucharystia. A po niej wspólna modlitwa o dar kanonizacji patrona ich jubileuszowej wspólnoty, założyciela Zgromadzeń Michalickich, bł. ks. Bronisława Markiewicza i ucałowanie Jego relikwii. Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com