Autor: Magda

"Módlcie się, módlcie się dużo. Za wszystko i za nic!" - Kard. Américo Manuel Alves Aguiar

"Módlcie się, módlcie się dużo. Za wszystko i za nic!" - te słowa skierował kardynał Américo Manuel Alves Aguiar podczas Mszy Świętej sprawowanej w Bazylice Św. Piotra na Watykanie do zgromadzonych na Międzynarodowym Kongresie Duszpasterstwa Młodzieży.

"Kiedy robimy, co do nas należy, kiedy oddajemy Mu wszystko co mamy i wszystko czym jesteśmy, w cierpieniu i radości-  On zapewnia nam wszystko, czego potrzebujemy. Pokorni, kruchi, ale z sercem pełnym radości, którą tylko Żywy Chrystus potrafi przynieść światu." - mówił Kardynał.

Przywołał on także słowa Papieża Franciszka z Bulli ogłaszającej Rok Święty 2025 - "Nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany”.

 

Następnie kardynał Américo zachęcał wszystkich do wytrwałej i gorącej modlitwy podkreślając, jaką nadzieję ze sobą ona niesie- "Módlcie się, módlcie się dużo. Za wszystko i za nic. Módlcie się swoimi słowami, swoim milczeniem, swoimi piosenkami i tańcem. Módlcie się rano, kiedy wstajecie, wieczorem, kiedy idziecie do łóżka. Porozmawiaj z Jezusem, przywołaj Ducha Świętego, spotkaj Boga Ojca, który wszystko może, bo On wszystko stwarza."

Wspomniał on także o wyjątkowej szczerości i nadziei, jaką ma okres młodości, a także o zdolność widzenia niewidzialnego przez młodych, co niemal budzi zazdrość u ich starszych. 

 

 Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com