Autor: Magda

Jak będzie wyglądał Jubileusz Młodzieży w czasie Roku Świętego 2025?

Jak będzie wyglądał Jubileusz Młodzieży w czasie Roku Świętego 2025?
Pierwsze szczegóły ujawnił ks. Riccardo Pincerato, odpowiedzialny za Krajową Służbę Duszpasterstwa Młodzieżowego przy Włoskiej Konferencji Biskupiej.

Zapowiedziany na zakończenie ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie przez papieża Franciszka Jubileusz Młodych odbędzie się w dniach 28 lipca – 3 sierpnia 2025 roku. W przeciwieństwie do ŚDM, nie będzie to w pierwszym rzędzie spotkanie młodzieży świata z papieżem, lecz pielgrzymka jubileuszowa, obejmująca przejście przez Drzwi Święte, złożenie wyznania wiary i pojednanie z Bogiem z sakramencie pokuty.

Ks. Pincerato zaznaczył, że machina organizacyjna została już wprawiona w ruch. We wrześniu powinny rozpocząć się zapisy na Jubileusz Młodych, które potrwają do wiosny przyszłego roku. Koszty pakietów pielgrzyma zostaną tak ustalone, aby umożliwić udział w tym wydarzeniu jak największej liczbie młodych katolików. Szczegóły poda wkrótce Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Młodzi przyjadą do Rzymu w poniedziałek 28 lipca. Nazajutrz odbędzie się ich powitanie przez młodzież Wiecznego Miasta. Na środę i czwartek zaplanowano pielgrzymki do bazyliki św. Piotra i przejście przez jubileuszowe Drzwi Święte. Piątek zarezerwowano na sakrament pokuty. Sobotnie czuwanie modlitewne i niedzielna Msza św. pod przewodnictwem papieża odbędą się na terenach uniwersytetu Tor Vergata, podobnie jak podczas ŚDM w 2000 roku.

Źródło: ekai.plZdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com