Autor: Magda

Katolicki Przewodnik dla młodych Europejczyków

kompas dla Młodych ludzi w perspektywie wyborów europejskich w 2024 roku

Katolicki Przewodnik dla młodych Europejczyków!
Kompas dla Młodych ludzi w perspektywie wyborów europejskich w 2024 roku.

Młodzieżowa Platforma COMECE skupia katolickie organizacje młodzieżowe działające na poziomie UE, które angażują się w dialog z instytucjami europejskimi zgodnie z art. 17 TFUE.

Poniższy przewodnik powstał z pragnienia organizacji, aby wesprzeć swoich członków - a także wszystkich młodych katolików z całej Europy - w poruszaniu się w czasami niejasnym kontekście zbliżających się wyborów europejskich w czerwcu 2024.

Przewodnik ma być konkretnym narzędziem zawierającym treści i zasoby, które organizacje członkowskie mogą z kolei wykorzystać i dostosować do komunikacji i rzecznictwa, które będą prowadzić w związku z wyborami.

Dokument ten ma zachęcić młodych ludzi do głosowania, przypominając im o ich obowiązku udziału w życiu politycznym jako obywateli i chrześcijan, podkreślając ważne wymiary Katolickiej Nauki Społecznej oraz dostarczając praktycznych informacji na temat procesu wyborczego - dla młodych ludzi głosujących po raz pierwszy, jak i innych, którzy chcą na nowo odkryć motywację do udziału w polityce.

Mamy nadzieję, że to narzędzie będzie przydatne dla młodych ludzi i zmotywuje ich do aktywnego udziału w życiu politycznym, refleksji nad wartością ich głosu i zabrania ze sobą innych do urn wyborczych w czerwcu.

Katolicki przewodnik dla młodych EuropejczykówZdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com