Autor: Magda

Młodzi z "ŁAWKI" dali świadectwo ŚDM!

Młodzi z Duszpasterstwa Młodych Diecezji Opolskiej "ŁAWKA" dali świadectwo z Światowych Dni młodzieży w Lizbonie!

 

Młodzi z Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Opolskiej wzięli udział w projekcie "Świadectwo" i podzielili się świadectwami z przeżywania Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie!

 

 

Zobacz, gdzie dali świadectwo

 

  Spotkanie grupy młodzieżowej: “Godzina Świadectw”

W spotkaniu uczestniczyły osoby będące w Portugalii na Światowych Dniach Młodzieży, które dzieliły się z nami swoimi wspomnieniami ze spotkania z Papieżem i młodzieżą z całego świata. Mówiły o licznych rozmowach ze soba swoimi rówieśnikami z różnych krajów, a nawet kontynentów, o tym jak serdeczność i otwartość zacierały barierę językową.

 

 

Dekanalne czuwanie Młodzieży z opolskich parafii 

 Wspólna integracja, konferencja o wspólnocie, Msza św. i świadectwo Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży.

 

 

Msza św. szkolna w parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu

Chyba każdy z nas przyzna, że warto marzyć, jednak czasami potrzebni są ludzie, którzy “obudzą” w nas pewne marzenia. Kinga zdecydowała się to zrobić i opowiedziała najmłodszym, którzy modlili się na swojej Mszy św. szkolnej, o przeżyciach ze Światowych Dni Młodzieży. Kinga wspominając pielgrzymkę do Lizbony niejednokrotnie się uśmiechała, jak sama powiedziała był to dla niej bardzo dobry i ważny czas. Dzieci usłyszały również o następnych Dniach Młodzieży.

 

 

Spotkanie oazowe w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu

Wiara rodzi się ze słuchania, bardzo tego doświadczamy w czasie takich spotkań, gdy wspólnie możemy posłuchać o tym jak Pan Bóg działa w naszym codziennym życiu. Tym razem w sąsiedzkiej parafii na spotkaniu młodzieżowym posłuchaliśmy świadectw z Lizbony. To bardzo niezwykłe jak Bóg posługuje się nawet drobiazgami by się z nami spotkać. Wspominaliśmy poruszającą Drogę Krzyżową, homilie Papieża Franciszka, konferencję Kardynała Grzegorza Rysia, oraz niesamowite koncerty, które odbyły się w Polskiej Lizbonie. Gdy myślimy o tym czasie, to zdumiewamy się, jak wiele się wydarzyło przez te 2 tygodnie.

 

 

 

Ławka ŚDM - spotkanie diecezjalne młodzieży z okazji Światowego
Dnia Młodzieży

 Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku spotkaliśmy się w naszym Seminarium, aby razem przeżywać Światowy dzień Młodzieży. Na początku w Seminaryjnym Kościele uczestniczyliśmy we wspólnej Mszy św. i nabożeństwie, a później przeszliśmy do Auli gdzie wysłuchaliśmy konferencji i świadectw z tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. W świadectwach bardzo mocno wybrzmiało, jak Bóg chce nas zaprosić do życia nadzieją, Konrad powiedział nam, że Bóg chce abyśmy mieli nadzieję pomimo różnych przeciwności. Zdecydowanie warto było posłuchać Konrada.

 

 

 Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com