Autor: Magda

Arena Młodych+ 2024!

Już w najbliższy piątek tj. 16 lutego br. w łódzkiej Atlas Arenie – odbędzie się kolejne spotkanie ewangelizacyjne „Arena Młodych”!

 

Na spotkanie zaproszeni są uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Tegoroczna Arena Młodych to czas trzydniowych rekolekcji wielkopostnych, które odbywać się będą:
w szkołach – 14 lutego br. w Środę Popielcową,
w regionach – 15 lutego w czwartek po Popielcu
oraz w łódzkiej Atlas Arenie.

 

Tematem przewodnim tegorocznej Areny Młodych jest nadzieja.

Temat nadziei został zaczerpnięty z haseł na Światowe Dni Młodzieży obchodzone w wymiarze diecezjalnym w roku 2023 oraz 2024, które brzmiały odpowiednio „Radując się w nadziei” (por. Rz 12, 12) oraz „Ci, którzy pokładają nadzieję w Panu, pobiegną i nie będą zmęczeni” (por. Iz 40, 31), a także z hasła Roku Jubileuszowego 2025 „Pielgrzymi nadziei”.

 

14 lutego – w Środę Popielcową spotkania w ramach Areny Młodych odbędą się w szkołach. Do ich przeprowadzenia zostali zaproszeni katecheci. Pierwszego dnia młodzi będą zaproszeni do zobaczenia siebie jako człowieka sparaliżowanego – ze słabościami, ale kochanego przez Jezusa niezależnie od wszystkiego.

15 lutego – w czwartek po Popielcu spotkania odbędą się  w regionach. Drugiego dnia uczestnicy zaproszeni będą do odnalezienia siebie w roli jednego z czwórki ludzi, którzy dzięki swojej determinacji umożliwili spotkanie paralityka z Jezusem. Młodzi zaproszeni będą do podjęcia refleksji nad swoją relacją wobec bliźniego. Czwartek będzie dniem spowiedzi, a także w czasie trwania spotkań będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

Zwieńczeniem tegorocznej Areny Młodych będzie wspólny czas 16 lutego. W piątek do Atlas Areny zjedzie się młodzież z całej Archidiecezji Łódzkiej, by wspólnie w ramach swoich rekolekcji spotkać się na modlitwie, refleksji biblijnej i wysłuchać konferencji.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

 

Arena Młodych, której pomysłodawcą jest kard. Grzegorz Ryś to coroczne – największe – spotkanie ewangelizacyjne dla młodych organizowane od  2018 roku w Archidiecezji Łódzkiej.Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com