W dniu 26.09 w Warszawie odbyło się Spotkanie Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży z udziałem diecezjalnych duszpasterzy młodzieży i diecezjalnych koordynatorów ŚDM!
Spotkanie w Warszawie zgromadziło przedstawicieli 35 diecezji i odbyło się pod hasłem "Zawsze w drodze – ku nowym wyzwaniom!". Było ono czasem podsumowań Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie i planowaniu dalszej pracy duszpasterskie w kierunku ŚDM 2027 w Korei.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy. Nastpępnie uczetnicy po powitaniu i wprowadzeniu w obrady przez Bp Grzegorza Suchodolskiego, a także po obejrzeniu krótkiego materiału video podsumowującego wydarzenia na Polskiej Lizbonie zaproszeni byli do podzielenia się swoimi doświadczeniami, przeżyciami i uwagami w kwestiach organizacji Światowych Dni Młodzieży i strefy polskiej w Lizbonie.

Koordynatorzy zwracali uwagę na to, co funkcjonowało dobrze, co źle oraz na co
uczestnicy zwracali uwagę w grupach, zarówno w procesie przygotowawczym jak i w czasie
samego wyjazdu.

Po przerwie kawowej Ks. Tomasz Koprianiuk - dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM przedstawił założenia dotyczące dalszej współpracy koordynatorów diecezjalnych z KBO ŚDM:
- ŚDM we wspólnotach młodzieżowych i kierunki formacyjne proponowane
przez KBO ŚDM tam, gdzie wspólnoty nie mają żadnego rysu formacyjnego - rozbudowa bazy punktów spotkań w całej Polsce i związane z tym korzyści dla
grup młodzieżowych w drodze do Seulu - budowa bazy spotkań diecezjalnych w całej Polsce dla efektywnej komunikacji i
wsparcia finansowego - propozycja projektowego wsparcia przygotowań do spotkania w
Rzymie i Seulu /realizacja projektów edukacyjnych włączonych do formacji pod
kątem patriotycznym, społecznym, ekologicznym - przedstawienie koncepcji wymiany młodzieży polsko-koreańskiej w przyszłym
roku - rozbudowa bazy wolontariatu z wykorzystaniem szkoły lidera
Po prezentacji Ks. Tomasza uczetsnicy spotkania zaproszeni byli do debaty w w/w kwestiach.
