Autor: Magda

Bp Solarczyk podsumował ŚDM: piękny czas, piękni ludzie i piękne wydarzenia

Biskup Marek Solarczyk podziękował uczestnikom Światowych Dni Młodzieży za ich świadectwo przeżywania wiary. Dopełnieniem tego czasu będzie Apel Młodych, który odbędzie się 30 września w centrum Radomia.


– To był naprawdę wyjątkowy czas, biorąc pod uwagę uczestników, bo rzeczywiście była to grupa bardzo szczególna, pięknie przeżywająca, z wielkim oddaniem, zaangażowaniem, cierpliwością, kiedy z różnych względów bywało niełatwo, ale jednocześnie też dająca taką ogromną satysfakcję poprzez swoje zaangażowanie, reakcje na to, czym były te Światowe Dni Młodzieży. To wszystko, co się działo już w Lizbonie i w okolicach Lizbony, gdzie byliśmy zakwaterowani, ale również na tym odcinku do Lizbony w sanktuariach, jak i po Lizbonie. Piękny czas, piękni ludzie, piękne wydarzenia. Nie ma żadnej wątpliwości, oni sami też to potwierdzają i sami to niosą w sobie, to było bardzo szczególne doświadczenie i przeżycie bliskości i obecności Boga i wielkiego szacunku i wdzięczności też za świadectwo przeżywania wiary przez innych – podsumował biskup Marek Solarczyk.

 

Fot. BP KEP
Fot. BP KEP

 

 

Wyjazd podsumował również ks. Mariusz Chamerski, koordynator ŚDM diecezji radomskiej. – Wrażenia trudne są do opisania, przede wszystkim wielka radość, że ten młody Kościół jest tak silny, że na zaproszenie papieża w jakimś krańcu świata potrafi się taka grupa młodych ludzi zebrać, wspólnie modlić, śpiewać, uwielbiać Pana Boga i słuchać papieża. Mnie bardzo zadziwiła cisza w czasie adoracji na Polu Łaski, kiedy przy Ojcu Świętym stał wystawiony Najświętszy Sakrament. Papież Franciszek trwał w ciszy i młodzi razem z nim. Półtora miliona młodych ludzi w ciszy skupionych wokół Chrystusa, coś niesamowitego – powiedział ks. Chamerski.

 

W Światowych Dniach Młodzieży uczestniczyła Wiktoria z Jedlińska. Było to dla niej trzecie tego typu spotkanie, w którym brała udział. Opowiada, że spotkanie z papieżem cieszy za każdym razem. – Zostawia w nas ślad. Napełnia nas miłością, wdzięcznością. Poznajemy nowych ludzi, co napełnia nas nowymi emocjami zawsze pozytywnymi, bo te osoby wnoszą coś fajnego do naszego życia. Są to niesamowite emocje. To przytulenie, wymienienie się flagą, która jest pamiątką i wspomnieniem ŚDM – powiedziała uczestniczka ŚDM.

Duszpasterstwo Młodzieży przygotowuje się teraz do Apelu Młodych, który odbędzie się 30 września w centrum Radomia.

 

Źródło:https://www.ekai.pl/Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com