ŚDM Chwaszczyno - Lizbona i Polska Misja Duszpasterska pw. Trójcy Świętej w Chicago, IL kontynuują wspólne pielgrzymowanie w ramach Światowych Dni Młodzieży.
4 dzień upłynął pod znakiem poznawania kultury i zwyczajów portugalskich oraz miasta Porto i okolic.

Kolejny dzień rozpoczęli od wspólnotowej Mszy świętej w kościele parafialnym pw. św. Krzysztofa w Muro-Trofa.
Następnie w mieście Trofa mogli odkryć piękno tutejszego rzemiosła: rzeźbiarstwa, malarstwa, mody… Odwiedzili warsztat rzeźbiarski, w którym został wykonany wizerunek Matki Boskiej Fatimskiej.

Po krótkich warsztatach udali się do miasta Porto oraz miejscowości Miramar, aby tam podziwiać kaplicę pw. Pana w Skale, która znajduje się nad portugalskim wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego.

Po krótkim wypoczynku na tamtejszej plaży powrócili do swoich rodzin, aby wraz z nimi przygotowywać się do niedzielnego odpustu parafialnego.

Projekt finansowany ze środków Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą