27 lipca grupa Młode Krościenko wraz z innymi grupami biorącymi udział w projekcie "Polonia i Polacy w drodze na ŚDM" i uczestnikami festiwalu rozpoczęli dzień o godzinie 9 wspólną modlitwą.

Następnie zebrali się we fraterni, małych grupach dzielenia, aby odpowiedzieć na wskazane wcześniej pytania prowadzących.

Później grupy usłyszały konferencje Sr. Albertine Debacker, która mówiła o tym, że Bóg prowadzi drogą zaufania oraz o tym, aby nie być więźniem swoich leków.

Kwadrans po 12 wszyscy wzięli udział we Mszy Świętej, której przewodniczył biskup Portimao.

Kolejnym punktem był lunch, który zjedliśmy przy rozmowach we frateriach.
Popołudnie było czasem wolnym. Uczestnicy decydowali jaką formę aktywności wybiorą. Zorganizowane były gry zespołowe oraz sporty wodne.
O 16 każdy mógł wziąć udział w warsztatach, wybierając jeden z pośród sześciu.

Następnie odbyły się nieszpory oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dzień zakończył się w sposób wybrany przez uczestników - rejs statkiem, tańce świta, experiance Portugal, modlitwa uwielbienia, koncert, bieg charytatywny i impreza plażowa.


Projekt finansowany ze środków Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą