Autor:

Polonia i Polacy w drodze na ŚDM!

ŚDM Chwaszczyno - Lizbona i Polska Misja Duszpasterska pw. Trójcy Świętej w Chicago, IL kontynuują wspólne pielgrzymowanie w ramach projektu "Polonia i Polacy w drodze na ŚDM"

 

3 dzień upłynął pod znakiem zażywania portugalskiej gościnności wśród rodzin parafii pw. świętego Krzysztofa w Muro-Trofa w diecezji Porto.

 

 

Pierwszym punktem dzisiejszego dnia było dla uczestników wspólne śniadanie z rodzinami, które goszczą młodych pielgrzymów. Następnie młodzież uczestniczyła we Mszy świętej w Santiago de Bougado, której przewodniczył ksiądz biskup Manuel Linda, ordynariusz diecezji Porto.

 

 

Po Mszy świętej, w której uczestniczyli pielgrzymi z Francji, Włoch, Meksyku, Argentyny, Kazachstanu, Libanu i Trynidad i Tabago grupy udały się do Porto. Tam mogli odkryć piękno tego portugalskiego miasta i diecezji, które gości młodych pielgrzymów z Polski i USA podczas Dni w Diecezji.

 

 

Po wizycie w Porto młodzież powróciła do swoich rodzin, aby z nimi spędzić popołudnie i przygotować się do kolejnego dnia pielgrzymowania.

 

Projekt finansowany ze środków Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą



Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com