ŚDM Chwaszczyno - Lizbona i Polska Misja Duszpasterska pw. Trójcy Świętej w Chicago, IL kontynuują wspólne pielgrzymowanie w ramach Światowych Dni Młodzieży!

Drugi dzień wspólnej pielgrzymki upłynął pod znakiem zażywania hiszpańskiej gościnności w Seminario Diocesano de Cáceres. Ksiądz Rektor Padre Roberto podjął prawie 100-osobową grupę młodych pielgrzymów w swoim seminaryjnym domu.

Oprócz otwarcia drzwi swojego seminarium Ksiądz Rektor oprowadził młodych pielgrzymów po Casco Antiguo (Starym Mieście) Cáceres, dzięki czemu młodzi Polacy mogli zobaczyć i poznać początki zarówno kultury hiszpańskiej, jak i chrześcijańskiej.

W godzinach popołudniowych obie grupy wyruszyły w drogę do Portugalii, do diecezji Porto, gdzie odpowiednio Polska Misja Duszpasterska pw. Trójcy Świętej w Chicago, IL została przyjęta przez parafię w Rebordosa i ŚDM Chwaszczyno - Lizbona przez parafię Muro Trofa Catequese S. Cristóvão do Muro , gdzie wspólnie będą realizować diecezjalny program Dni w Diecezji oraz realizować program "Polonia i Polacy w drodze na ŚDM".


Projekt finansowany ze środków Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą