Autor:

Polonia i Polacy w drodze na ŚDM!

Grupa św. Jana Nepomucena, św. Rodziny i grupa Polonii Litewskiej wspólnie spędziły czas w Ośrodku Młodzieżowym w Moulinet sur Solin.

 

 

Grupy spotkały się w Ośrodku Młodzieżowym w Moulinet sur Solin, aby w ramach projektu "Polonia i Polonia i polacy w drodze na ŚDM" wspólnie przeżywać pielgrzymkę na spotkanie z Ojcem Świętym w Lizbonie.

 

 

Młodzi uczestniczyli w warsztatach, które miały na celu m.in. poprawienie komunikacji w języku polskim.

 

 

Warsztaty rozpoczęły się od zabaw zapoznawczych (uczestnicy zmieniając rozmówców dyskutowali ze sobą na różne tematy).

 

 

Po podziale na grupy, uczestnicy zmagali się z zabawami lingwistycznymi, dotyczącymi związków frazeologicznych i trudnych wyrazów języka polskiego.

 

 

Zwieńczeniem spotkania były tańce integracyjne.

 

 

 

Projekt finansowany ze środków Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

 

 



Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com