Wiele grup biorących udział w projekcie "Polonia i Polacy w drodze na ŚDM" wyruszyło już na spotkanie! Wśród nich są grupy z Krościenka i Łomży!
24 lipca grupa z parafii Krościenko wyruszyła w drogę na ŚDM. Zaraz po północy zbiórka przy autokarze, a potem sześć godzin jazdy na lotnisko Okęcie. Tam też po raz pierwszy spotkały się grupy z Krościenka oraz Łomży.

Po wielu miesiącach i kontaktach przez media społecznościowe można było się w końcu zobaczyć na żywo. Obie grupy leciały tym samym samolotem, więc już w kolejce do bramki nastąpiły pierwsze zapoznania. . Po krótkim odpoczynku grupa z Krościenka, Łomży oraz Grupa ze Wschodu spotkały się na integracji.

Odbyło się przedstawienie grup, a także animacje związane z przedstawieniem się i poznaniem poszczególnych osób, podzieleniem się kraju i miejsca pochodzenia, a także własnymi zainteresowaniami i życiowymi osiągnięciami.

Potem wspólnie zjedzona kolacja. A po godzinie dwudziestej spacer ulicami Getafe do kościoła, gdzie trzy grupy modliły się w czasie Eucharystii.

Po powrocie do miejsca zakwaterowania była okazja przywitać się z przybyłymi grupami ze Slough oraz Bristolu. Bardzo późnym wieczorem zmęczeni pielgrzymi udali się na spoczynek.
Grupa łomżyńska mieszka w Getafe razem z grupa z Krościenka, Polonią angielską oraz Polakami z Grecji i ze wschodu. Dzisiaj nie tylko zapoznali się z pozostałymi grupami, ale także zorganizowali quiz wiedzy o ŚDM!


Projekt finansowany ze środków Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023