Autor:

Posłanie na ŚDM w diecezji Elbląskiej

Młodzi z diecezji Elbląskiej posłanie na ŚDM w Lizbonie!

 

 

Kolejnym przystankiem przygotowującym młodzież z diecezji elbląskiej do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, było posłanie, jakie odbyło się w parafii św. Józefa w Morągu w niedzielę 9 lipca.

Dokonał go bp Wojciech Skibicki w czasie Mszy św.

 

 

W homilii zwrócił uwagę, że jest to dzień posłania ich, by reprezentowali nas tam, reprezentowali ludzi wiary z naszej diecezji. - I w naszym imieniu także będą się modlić i prosić. Dołączą do światowego grona tych, którzy poznali Chrystusa, którym Bóg dał łaskę poznania Syna. A i oni chcą z Nim być i Mu służyć, a zarazem poczuć też tę głębię Kościoła, który jest tak urozmaicony w swoim kolorycie całego świata. Ale jest jeden. To właśnie Kościół powszechny, do którego mogą przynależeć wszyscy, którzy tego pragną - mówił bp Skibicki.

Następnie przy ognisku każdy otrzymał swój polski pakiet pielgrzyma!

 

 

Do Lizbony na ŚDM z diecezji elbląskiej wybiera się ponad 50 osób, część z nich do Portugalii wyruszy już 26 lipca, by wziąć udział w Dniach w Diecezji, a gościć będą w parafii São Mamede.

 

 

Źródło: https://www.gosc.pl/



Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com