Rowerami do Lizbony. Ruszyła wyprawa NINIWA Team – to pierwsi polscy pielgrzymi w drodze na Światowe Dni Młodzieży!

Rozpoczął się wyścig z czasem i własną kondycją, walka z morderczymi wzniesieniami i piekącym upałem. Czy 25 rowerzystom uda się w cztery tygodnie dojechać z Kokotka na kraniec Europy?
Zaledwie wczoraj po południu zakończył się Festiwal Życia, a już dziś o świcie z Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku 25 rowerzystów wyruszyło na kolejną, już 17. wyprawę NINIWA Team. Ich celem są Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie i spotkanie z papieżem Franciszkiem oraz młodymi ludźmi z całego świata. W grupie znalazło się ośmiu uczestników festiwalu, a także młoda para, dla której jazda na rowerach przez całą Europę jest podróżą poślubną!

O świcie rowerzyści spotkali się na Mszy w kaplicy Świętych Młodzianków w Kokotku, którą odprawił dla nich prowincjał misjonarzy oblatów, o. Marek Ochlak OMI. Później podczas śniadania nad stawem Posmyk była okazja do ostatnich pożegnań z rodzinami, a punktualnie o 7.00 rozległ się dźwięk gwizdka i grupa wyruszyła w drogę.

– Gdybym w tej chwili powiedział, że moja forma jest doskonała, to wróżyłbym z fusów. Z kolei gdybym powiedział, że tej formy nie ma, to może obraziłbym Boga. Na pewno po całym tygodniu na Festiwalu Życia czuć zmęczenie fizyczne i niedospanie, ale jednocześnie jest tyle entuzjazmu i
energii, dlatego myślę, że będzie dobrze. Ekipa jest świetnie przygotowana, więc mam nadzieję, że swojego lidera-staruszka jakoś przewiozą przez te góry – twierdzi o. Tomasz Maniura OMI, oblacki duszpasterz młodzieży i lider NINIWA Team, a także główny organizator Festiwalu Życia.

