Autor:

Posłanie na ŚDM w diecezji Tarnowskiej

Podczas Strefy Chwały w Nowym Sączu miało miejsce posłanie młodych na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.
 

 

W Starym Sączu odbyło się posłanie młodych z diecezji tarnowskiej i ich duszpasterzy, którzy wybierają się na ŚDM w Lizbonie. Jedna z grup wyruszy w kierunku Portugalii już za kilka dni.

Posłanie odbyło się w niedzielę podczas Mszy św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w Starym Sączu, gdzie odbywał się Strefa Chwały Festiwal. To spotkanie ludzi, którzy chcą budować swoje życie w oparciu o Ewangelię, czas pełen uwielbienia i codziennej Eucharystii.

 


Z diecezji tarnowskiej do Lizbony wybiera się 400 osób. Grupy zabiorą ze sobą drewniane krzyżyki z sercem w środku. Uczestnicy będą je wręczać gospodarzom, którzy przyjmą pielgrzymów w Portugalii.

 

 

Razem z młodymi i kapłanami do stolicy Portugalii poleci bp Artur Ważny. – Udział w poprzednich Światowych Dniach Młodzieży ukształtował mnie jako księdza. Chcę być w Lizbonie z młodymi, żeby szukać duszpasterskich inspiracji. Młodym trzeba towarzyszyć. Przed młodymi trzeba być prawdziwym, nie można udawać, trzeba mówić prawdy, nawet trudne i żyć zgodnie z tym o czym się mówi – podkreśla biskup, który także uczestniczył w Strefie Chwały.

 

 

 

 

Partnerem głównym spotkania jest 
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
największa w kraju publiczna instytucja finansująca ekorozwój Polski

 
 

 

 

 



Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com