Autor:

Festiwal Życia w Kokotku rozpoczęty!

Kokotek zapełnia się festiwalowiczami! 

 

 

Wczoraj rozpoczął się Festiwal Życia w Kokotku – największy plenerowy festiwal chrześcijański dla młodzieży w Polsce.

Podczas tego tygodnia dzieje się wszystko. Jest czas na zabawę, na wartościowe rozmowy, na poznanie nowych ludzi. Każdy ma w sercu różne potrzeby: spotkania z Bogiem, z drugim człowiekiem, ale też spędzenia czasu z samym sobą. Na Festiwalu Życia można tego wszystkiego doświadczyć. Najbardziej ujmuje mnie, że na twarzach młodych osób widać tu po prostu radość – mówi Natalia Skrzypiec, która w poprzednich latach poznała festiwal od strony uczestnika i wolontariusza.

 

 

W tym roku hasło festiwalu brzmi „Jestem”, ale z punktu widzenia uczestnika każdego dnia będzie budowane pewne napięcie: jestem czy nie jestem chciany, jestem czy nie jestem wyjątkowy? Wobec powszechnego – szczególnie wśród młodych ludzi – kryzysu tożsamości i mierzenia się z często nierealnymi oczekiwaniami innych, historia św. Jana Chrzciciela ma pomóc odnaleźć się we właściwej pozycji, nawet jeśli świat zdaje się mówić inaczej – tłumaczy o. Tomasz Maniura, oblacki duszpasterz młodzieży i główny organizator Festiwalu Życia.

 

 

W poniedziałek na rejestracji przywitanych zostało wielu uczestników z różnych stron Polski – ludzi, którzy do Kokotka przyjechali po raz pierwszy, a także weteranów, dla których to miejsce jest jak drugi dom. 

 

 

Spotkanie rozpoczęte zostało wspólną Mszą Świętą, po której na uczestników czekała mpreza integracyjna z niespodzianką!

 

 

Główni partnerzy:

 
 


Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com