W kościele akademickim św. Ireneusza Biskupa i Męczennika w Częstochowie miało miejsce diecezjalne posłanie na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył abp Wacław Depo.

W homilii metropolita częstochowski powiedział za bp. Grzegorzem Suchodolskim, przewodniczącym Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży, że Światowe Dni Młodzieży nie starzeją się, są nadal bardzo dobrym narzędziem ewangelizacji młodego pokolenia i że będą kolejną szansą na odbudowanie bycia ze sobą.

Arcybiskup Depo zauważył, że „żyjemy w świecie mocnych nacisków zmierzających w tym kierunku, aby Kościół, który jest wspólnotą zjednoczoną z Bogiem i ludźmi między sobą, podporządkował się mechanizmom współczesnych programów wychowawczych”. W tym kontekście wskazał na alogiczność zachowań Organizacji Narodów Zjednoczonych, która deklarując wsparcie finansowe ŚDM, chce realizować swój program ideologiczny, w kontrze do tego wydarzenia.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
największa w kraju publiczna instytucja finansująca ekorozwój Polski

Źródło: https://m.niedziela.pl/