W łódzkiej katedrze odbyła się Msza św. posłania na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, której przewodniczył abp Grzegorz Ryś.

Na modlitwę przybyły osoby z Łodzi i okolic, które już za miesiąc wyjadą na spotkanie z Papieżem Franciszkiem do Portugalii.

W homilii metropolita łódzki nawiązał do pierwszego czytania o powołaniu Abrahama. - Abraham jest wzorcem wiary dla chrześcijan, dla żydów, dla muzułmanów. Można powiedzieć, że jakieś trzy czwarte wierzącej ludzkości widzi w Abrahamie punkt odniesienia dla siebie. Wiara Abrahama to jest wiara człowieka w drodze - mówił duchowny. Tak jak Bóg wyprowadził Abrahama, tak prowadzi człowieka, jednak podczas wędrówki może pojawić się moment zatrzymania czy osiedlenia. - Być może jest tak, że wy jesteście w takim momencie życia, że potrzebujecie podjąć drogę wiary już nie dlatego, że, na przykład, wasi rodzice są wierzący albo dziadkowie czy katecheta. Może być tak, że wędrując w stronę Boga do tej pory, robiliście to często z racji na kogoś innego. To jest pora, żeby następny kawałek drogi przejść dla samych siebie, z racji na siebie, nie dlatego, że ktoś inny tego oczekuje, tylko dlatego, że słyszysz słowo, słyszysz słowo od Boga i przyjmujesz je jako obietnice - zaznaczył abp Ryś.

Abp Ryś podkreślił, że tym, co prowadziło Abrama, była Boża obietnica. - Życzę wam, żeby tym, co was uruchamia w drodze do Lizbony, było słowo Boga - podsumował metropolita łódzki.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
największa w kraju publiczna instytucja finansująca ekorozwój Polski


Źródło: https://www.archidiecezja.lodz.pl/