Autor: Magda

Sportowa Lizbona ŚDM

Rejestracja otwarta

Otwarta rejestracja na ŚDM SPORT 

ŚDM Sport to impreza sportowa będącą częścią Festiwalu Młodych. Rejestracja jest już otwarta i można jej dokonać za pośrednictwem Formularza online.

 

 

Inicjatywa ta obejmie turniej piłki nożnej 7-osobowej i turniej siatkówki plażowej, oba otwarte dla drużyn mieszanych.

Po raz pierwszy podczas Światowych Dni Młodzieży pielgrzymi będą mogli wziąć udział w turnieju siatkówki plażowej, który odbędzie się 2 sierpnia na plaży Carcavelos. Turniej piłkarski był cyklicznym wydarzeniem poprzednich edycji ŚDM i zostanie rozegrany na Estádio Universitário w Lizbonie, również 2 sierpnia.

 

 

W tej strefie Festiwalu Młodych, oprócz możliwości obejrzenia turnieju piłki nożnej 7-osobowej i siatkówki plażowej, będzie można obejrzeć także sporty integracyjne.

„Sport może być symbolem jedności społeczeństwa” – powiedział papież Franciszek podczas Międzynarodowego Sympozjum „Sport dla wszystkich. Spójny, przystępny i dostosowany do każdego”.

W godzinach popołudniowych 2 sierpnia w Pawilonie 2 Stadionu Uniwersyteckiego, przy wsparciu i organizacji Fundacji Benfica, będzie można uczestniczyć w kilku stacjach Inclusive Sports, próbując sportów takich jak Blind Football, Walking Football i korfball. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Uczestnictwo jest ograniczone pojemnością miejsca.

 

Aby wziąć udział w którymkolwiek z turniejów, musisz być zarejestrowany jako pielgrzym na ŚDM Lizbona 2023, w wieku od 16 do 30 lat.

 

Rejestracja jest indywidualna, dzięki czemu można spotkać młodych pielgrzymów z całego świata, a zarejestrować się można tylko na jeden z turniejów. Rejestracja jest otwarta do 30 czerwca, a po zakończeniu rejestracji z wybranymi pielgrzymami skontaktuje się organizacja ŚDM Lizbona 2023 w celu przekazania dalszych informacji. Dowiedz się więcej tutaj . Rejestracja w zależności od dostępności.

 

Mecenasem wydarzeń w Lizbonie podczas ŚDM jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A

W trosce o przyszłość polskiego przemysłu


Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com