Autor:

Posłanie na ŚDM w diecezji Łomżyńskiej

11 czerwca odbyło się posłanie na ŚDM w diecezji Łomźyńskiej

 

 

Od rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Portugalii dzielą nas już tylko tygodnie.  Młodzież diecezji Łomźyńskiej, która wybiera się do Lizbony, spotkała się 11 czerwca w łomżyńskiej Katedrze .

Na to spotkanie przybyli także rodzice uczestników Światowych Dni Młodzieży 2023.  O godzinie 18.00 odprawiona została uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Tadeusza Bronakowskiego ze specjalnym błogosławieństwem młodzieży przed ŚDM w Lizbonie. W czasie Mszy Świętej wszyscy modlili się o duchowe owoce Dni Młodzieży w Portugalii, za wspólnotę oraz o bezpieczne dotarcie do wyznaczonych celów tej wyjątkowej pielgrzymki .  

 

Następnie wszyscy udali się do domu parafialnego, gdzie ks. Tomasz wyjaśniał rodzicom i uczestnikom cały przebieg wyjazdu oraz powiedział o rzeczach, które powinni ze sobą zabrać a co jest zbędne. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą.

 

 

"Czerwcowe spotkanie formacyjne, z uroczystym rozesłaniem i błogosławieństwem, zakończyło cykl naszych przygotowań. Przed nami bowiem najważniejsze spotkanie, a mianowicie wyjątkowy i piękny czas Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie."

 
 
Projekt finansowany ze środków Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

 



Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com