Autor: Magda

ŚDM podczas konferencji KEP

Światowe Dni Młodzieży jednym z głównych tematów spotkania prasowego

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie – były jednym z głównych tematów spotkania prasowego rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszka Gęsiaka SJ z przedstawicielami mediów, które odbyło się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski 18 maja br.

Rzecznik Episkopatu zaznaczył, że do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie pozostały 74 dni – jak wskazuje zegar na stronie sdmpolska.pl.

Cieszymy się, że z Polski pojedzie ok. 25 tys. młodych, którzy angażują się w swoich wspólnotach. Trwają przygotowania w diecezjach. Mamy nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do odbudowania relacji młodych z Kościołem” – powiedział ks. Tomasz Koprianiuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski, który był jednym z gości spotkania.

Młodym w Lizbonie towarzyszyć będą biskupi z Polski. W systemie zarejestrowało się już 21 biskupów” – dodał. 

Podczas spotkania przedstawiona została idea i przebieg Światowych Dni Młodzieży, a także zaprezentowane zostały gadżety wchodzące w skład pakietu polskiego.

Szczegółowe informacje odnośnie przygotowań do ŚDM podamy wkrótce. Liczby są imponujące. Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com