Autor: Magda

KBO patronem Hosanna Festiwal 2023!

KBO objęło patronad nad Hosanna Festival 2023!


 

Wydarzenie, nad którym patronat objęło KBO organizowane jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce.
Po raz trzydziesty w tym roku zgromadzi liczną publiczność i dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz… zza granicy! W tegorocznej formule festiwalu pojawiły się następujące zmiany- organizatorzy otwierają się na śpiew w innych językach, kategorie zostały podzielone- na solistów i zespoły. Festiwal nie ma ograniczeń wiekowych.

Wrześniowy weekend, podczas którego odbędzie się w tym roku Hosanna Festival, połączony został z obchodami 30-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. Wiąże się to ze zmianą przebiegu wydarzeń, które od kilku lat miały dosyć podobny schemat. 

W tym roku odbędą się warsztaty muzyczne dla młodzieży i dorosłych pod batutą niezwykłego dyrygenta, Pana Huberta Kowalskiego, których finałem będzie zagranie koncertu pierwszego dnia obchodów, tj. 15 września- to warsztatowicze będą w tym roku Gwiazdami Wieczoru. Co więcej, z koncertu powstanie pamiątkowa płyta CD. W niedzielę powitani zostaną na scenie uczestnicy jubileuszowej edycji, którzy trwając w formule festiwalu, będą wielbić Boga śpiewem i grą cały dzień. 

Zapisy na warsztaty już ruszyły, regulamin i formularz znajdują się pod linkiem:  Warsztaty muzyczne

Dowiedz sie więcej o festiwalu
Hosanna Festiwal

 Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com