Autor:

22. Bieg po Nowe Życie

22. Bieg po Nowe Życie.
Majowo, sportowo, społecznie.
- W Wiśle o transplantologii.

 

Miło nam poinformować, że KBO zostało oficjalnym partnerem 22. Biegu po Nowe Życie! 13 maja o 15:00 w Wiśle po raz 22gi drużyna Biegu po Nowe Życie spotka się w marszu promującym polską transplantologię. Dołączy do niej ekipa KBO!

Promować, edukować, przekonywać – to najważniejsze słowa, które od 13 lat towarzyszą Biegowi po Nowe Życie, wydarzeniu, w czasie którego osoby po transplantacjach, znane osoby ze świata teatru, filmu, sportu i muzyki oraz lekarze różnych specjalności związanych z przeszczepieniami, a także koordynatorzy transplantacyjni maszerują z kijami do nordic walking, by o transplantologii cały czas było głośno.


Bieg otworzy Przemysław Saleta. Tradycyjnie wystartuje w pierwszej sztafecie na wiślańskim rynku. Słynny bokser i kickbokser nie interesował się specjalnie transplantologią, dopóki nie zachorowała jego córka Nicole. W jego rodzinie ani w rodzinie Ewy Pacuły, mamy dziewczyny, nikt wcześniej nie miał problemów z nerkami. Saleta bez wahania zdecydował się oddać córce nerkę. Miał pecha, bo doszło u niego po zabiegu do komplikacji, co bardzo rzadko się zdarza. Mimo tego wrócił do zdrowia, do aktywnego życia, do uprawiania sportu. Stwierdził, że trzeba zrobić coś, co będzie promowało ideę transplantologii. Tak narodził się pomysł Biegu po Nowe Życie.

"Promować, edukować, przekonywać, mówić o transplantacjach, zwracać uwagę na problem, nawet jeśli nasza świadomość jest coraz większa. Chcemy, aby Bieg po Nowe Życie nie przestawał nieść ważnego przekazu o drugim życiu, które każdy z nas może podarować bliskiemu lub bezimiennej osobie" – mówi Arkadiusz Pilarz

 

 

 



Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com