Autor:

Proces beatyfikacyjny Heleny Kmieć

Faza przygotowawcza procesu beatyfikacyjnego śp. Heleny Kmieć, wolontariuszki zamordowanej w Boliwii

 

Helena Kmieć była wolontariuszką, która została zamordowana w Boliwii, gdzie przez pół roku miała pomagać Siostrom Służebniczkom Dębickim najpierw w remoncie sierocińca, a później w jego prowadzeniu.

Angażowała się ona aktywnie w przygotowanie i koordynowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

W grudniu 2022 roku rozpoczęła się faza przygotowawcza do procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć. Dekretem abp. Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego, powołano postulatora tego procesu, którym został ks. dr Paweł Wróbel SDS.

Mamy nadzieję, że Helenka już niedługo dołączy do grona patronów ŚDM!

 



Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com