Autor: Magda

Rok 2022 w drodze na ŚDM Lizbona 2023

Dotarliśmy do 2023 roku-  roku Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023! 


Przygotowania do tego wielkiego spotkania rozpoczęły się już jakiś czas temu i w ciągu ostatniego roku na tej drodze wydarzyło się kilka niezwykłych momentów. 
Dziś zapraszamy do wspominania z nami niektórych chwil przygotowań do ŚDM Lizbona w roku 2022.

 

 


Poznanie Patronów ŚDM Lizbona 2023

18 maja poznano 13 Patronów ŚDM Lizbona 2023 - zarówno kobiet, mężczyzn jak i młodych ludzi, którzy, jak stwierdza kardynał patriarcha, "pokazali, że życie w Chrystusie wypełnia i zbawia młodych wszystkich czasów". To właśnie ci święci, urodzeni w mieście organizującym ŚDM lub pochodzący z innych krajów, są wzorem dla młodych ludzi.

Możesz dowiedzieć się więcej o 13 Patronach tutaj zobacz.

 

 

Otwarcie rejestracji

W związku ze zbliżającymi się ŚDM Lizbona 2023, papież Franciszek zapisał się na ŚDM Lizbona 2023, 23 października podczas odmawiania  modlitwy Anioł Pański na placu São Pedro w Watykanie. Ten moment zapoczątkował zapisy na to wielkie spotkanie młodych ludzi z Papieżem.

Czytaj więcej

 

 

Diecezjalny Dzień Młodzieży

Miesiąc listopad upłynął pod znakiem Światowych Dni Młodzieży. Ten dzień, przypadający na uroczystość Chrystusa Króla, był jednocześnie realizacją Światowych Dni Młodzieży na poziomie diecezjalnym.

W całej polsce na szczeblach diecezjalnych organizowane zostały liczne wydarzenia związane z obchodami ŚDM. 

Czytaj więcej

 

 

Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Kokotku

W dniach 10 - 12 listopada w Kokotku odbyło się 19. Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży – spotkanie diecezjalnych duszpasterzy młodzieży wraz z młodymi z całej Polski! 

Spotkanie odbyło się pod hasłem: KOŚCIÓŁ Z MŁODYMI - #wdrodzedoLizbony i w sporej części poświęcone było Światowym Dniom Młodzieży Lizbona 2023.

Podczas Forum odbyły się liczne warsztaty prowadzone przez wybrane grupy, które miały na celu dać prezbiterom i świeckim narzędzia do ewangelizacji i formacji uczniów, a także wprowadzić młodych w doświadczenie przyjmowania i głoszenia kerygmatu w formie osobistego świadectwa.

 

 

W Fatimie odbyło się Międzynarodowe Spotkanie Przygotowawcze

Między 16 a 19 października 2022 Centralny Komitet Organizacyjny i Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia zorganizowały spotkanie organizacji ŚDM Lizbona 2023, przedstawicieli Konferencji Episkopatów i duszpasterstwa młodzieżowego z całego świata, ruchów kościelnych i zgromadzenia zakonne.

Spotkanie odbyło się w Fatimie w celu przeglądu stanu prac na poziomie duszpasterskim, liturgicznym i logistycznym oraz wspólnego przygotowania kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Wzięło w nim udział ponad 280 uczestników reprezentujących 180 krajów.

 Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com