Autor: Magda

Nie żyje Benedykt XVI

Przyjaciel ŚDM w Kolonii, Sydney i Madrycie

Papiez senior odszedł do Pana w dniu 31.12 o godzinie 9:34. Zmarł w wieku 95lat w klasztorze „ Mater ecclesiae” w Watykanie. 


Benedykt XVI- przyjaciel Światowych Dni Młodzieży 

  • Kolonia

Pierwszą zagraniczną podróż papież Benedykt XVI odbył na XX Światowe Dni Młodzieży w Kolonii . Trwały one od 16 do 21 sierpnia 2005 r. pod hasłem "Przybyliśmy oddać Mu pokłon". W ŚDM w Kolonii wzięło udział 400 tys. młodych ludzi z 193 krajów. 

  • Sydney 

Myślą przewodnią przygotowań duchowych do spotkania w Sydney był Duch Święty i misja. 

„Maryja, zjednoczona z Apostołami na modlitwie w Wieczerniku, niech wam towarzyszy w czasie tych miesięcy i niech wszystkim młodym chrześcijanom wyprosi nowe wylanie Ducha Świętego, który zapali wasze serca. Pamiętajcie: Kościół pokłada w was nadzieję! My Pasterze, w szczególności, prosimy, abyście kochali i uczyli kochać coraz bardziej Jezusa i wiernie Go naśladowali. Z tymi uczuciami błogosławię wszystkim z wielką miłością.” - fragment Orędzia Benedykta XVI 
z okazji XXIII ŚDM – Sydney 2008

  • Madryt

Prawie dwumilionowa rzesza młodych na Mszy św. i czuwaniu modlitewnym, setki tysięcy na Drodze Krzyżowej i spotkaniach z Benedyktem XVI, katechezy, oblegana od rana do nocy Strefa Pojednania i tłumnie odwiedzane Targi Powołaniowe, koncerty, wystawy - złożyły się na 26. Światowy Dzień Młodzieży w Madrycie. Jego obchody odbyły się w dniach 16-21 sierpnia br. Była to 20. podróż zagraniczna papieża Benedykta i trzecia jego wizyta w Hiszpanii. Hasłem ŚDM były słowa: "Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze".

Pogrzeb Benedykta XVI odbędzie się w czwartek, 5 stycznia 2023 roku o godzinie 9:30 na Placu Świetego Piotra. Mszy pogrzebowej będzie przewodniczył papież Franciszek. 

Pokój Jego duszy!Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com