Autor: Magda

Pierwsze spotkanie z wolontariuszami za Nami!

W minioną niedzielę w Częstochowie spotkaliśmy się z kandydatami na wolontariuszy z całej Polski! 

 

Spotkanie rozpoczęliśmy na Jasnej Górze od krótkiego słowa ks. Tomasza Koprianiuka oraz wprowadzenia relikwii bł. Carlo Acutisa, który towarzyszył nam w spotkaniu. 


Następnie słowo do młodych skierował Ks. Grzegorz Borowik z archidiecezji częstochowskiej, który przyliżył postać bł. Carlo Acutisa, jego życie i sposób na świętość. 
Po konferencji chętni wolontariusze podzielili się swoim świadectwem wiary, duchowym braterstwem z Carlo, a także świadectwem przeżywania minionych Światowych Dni Młodzieży.O godzinie 11:00 uczestnicy spotkania wzięli udział w Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, natomiast homilię wygłosił abp Domenico Sorrentino z Asyżu - kustosz relikwii bł. Carlo.
O piękną oprawę muzyczną zatroszczył się Hubert Kowalski wraz z chórem młodych. Dzięki ih obecności wybrzmiał w kaplicy hymn ŚDM  - powietrze już drga

Po wspólnie przeżytej Eucharystkii młodzi udali się na obiad, przygotowany w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie, w którym też odbywały się rozmowy z kandydatami na wolontariuszy. 

 

To nie koniec spotkań z osobami, które pragną służyć podczas Światowych Dni Młodziezy w Lizbonie 2023!
Następne spotkania już niebawem!


Dla osób, które nie mają jakiejkolwiek możliwości, aby pojawić się osobiście na jednym ze spotkań rekrutacyjnych (np. osoby mieszkające za granicą), zorganizowane zostaną spotkania online.

 Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com