Autor: Magda

Dzieje się!

Już nie możemy się doczekać spotkania z Ojcem Świętym podczas Światowych Dni Młodzieży 2023 w Lizbonie!

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży działają prężnie w całej Polsce. Organizowane sa liczne spotkania inormacyjne, a także formacyjne - dzięki którym młodzież przygotowywuje się do spotkania w Lizbonie nie tylko w askpekcie praktycznym, ale także duchowym.

 

Zobacz co działo się w punktach przygotowań w tym tygodniu!

 

  Sztafeta “z pośpiechem do Lizbony”

W sobotę 29.10, młodzieżowy zespół Laurentius miał okazje prowadzić w kcyńskim Sanktuarium Krzyża Świętego, w ramach diecezjalnej sztafety „Z pośpiechem do Lizbony”, koncert uwielbienia pt. „Chwalimy Boga przez świętych”. Dekanalny duszpasterz młodzieży ks. Igor Wichrowski wygłosił homilię dotyczącą świętości oraz przedstawił młodym plan wyjazdu na ŚDM. Podczas wydarzenia zbierane były również pieniądze na ten cel. 

 

ŚDM  w szkołach

"Dziś byliśmy w Liceum u Czarneckiego
Żeby móc zaprosić na ŚDM każdego
Młodzież która nas słuchała
Swoją wiedzą nas zaskakiwała
Na koniec złożyliśmy Marcinowi życzenia
I w Maku zjedliśmy dużo dobrego jedzenia"

 

Czuwania w Dębicy

Dębicka młodzież z Frassatim! 
Zobaczcie sami jak to pięknie wyglądało podczas ostatniego czuwania w Dębicy! 

CZUWANIE W DĘBICY

 

Kiermasze

W licznych parafiach i punktach przygotowań organizowane są kiermasze, których celem jest zebranie środków na dofinansowanie wyjazdów młodzieży na przysżłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

 

A już w najbliższym tygodniu spotkamy się razem z duszpasterzami odpowiedzialnymi za ŚDM w diecezjach i młodymi z całej Polski w Kokotku, podczas 19. Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży!
DO ZOBACZENIA! Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com