Autor: Magda

Spotkajmy się w Kokotku!

W dniach 10 - 12 listopada w Kokotku odbędzie się 19. Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży – spotkanie diecezjalnych duszpasterzy młodzieży wraz z młodymi z całej Polski!

 

Spotkanie odbędzie się pod hasłem: KOŚCIÓŁ Z MŁODYMI - #wdrodzedoLizbony i w sporej części poświęcone będzie Światowym Dniom Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie w 2023 roku.

 

Spotkanie rozpocznie się wprowadzeniem relikwii bł. Carlo Acutisa do kaplicy Świętych Młodzianków, a następnie Mszą Świętą, której przewodniczyć będzie bp Adam Bab, natomiast homilię wygłosi bp Grzegorz Suchodolski.


Podczas Forum odbędą się liczne warsztaty prowadzone przez wybrane grupy, które mają na celu dać prezbiterom i świeckim narzędzia do ewangelizacji i formacji uczniów, a także wprowadzić młodych w doświadczenie przyjmowania i głoszenia kerygmatu w formie osobistego świadectwa.

W sobotę, wraz z relikwiami bł. Carlo Acutisa udamy się do Częstochowy, na Jasną Górę, gdzie będziemy celebrować Mszę Świętą oraz uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim i nocnym czuwaniu w Bazylice Jasnogórskiej.

W niedzielę o godz. 9.00 na Jasnej Górze rozpocznie się spotkanie wszystkich Młodych, przybyłych na zaproszenie Krajowego Biura Organizacyjnego. Podczas spotkania zostanie wygłoszona konferencja oraz będzie okazja wysłuchać świadectw uczestników ŚDM. Na to spotkanie zostali także zaproszeni kandydaci na wolontariuszy podczas ŚDM w Lizbonie.   

 Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com