Autor: Magda

Działamy!

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej - a wielkim krokiem w ich stronę było zarejestrowanie swojego udziału w Portugalskim systemie przez Papieża Franciszka, który oficjalnie rozpoczął zapisy na ŚDM 2023 w Lizbonie!


W Polsce oczekując na spotkanie z Ojcem Świętym prężnie działają 133 punkty przygotowań, w których każdy tydzień przynosi nowe inicjatywy, spotkania i wspólną modlitwę!

Co nowego przyniósł te tydzień?

Beczkowa kawiarenka na dominikańskich krużgankach
W kawiarence można było skosztować aromatycznej kawy, poczęstować się pysznym ciastem, a co najważniejsze - włączyć się w pielgrzymowanie duchowe poprzez napisanie intencji, w której grupa będzie się modlić w czasie najbliższych miesięcy przygotowań i podczas samych Światowych Dni Młodzieży w 2023 roku. 

Akcja "Kurs na Lizbonę" była też okazją do wsparcia finansowego studentów w ich drodze na to wyjątkowe święto młodych w Lizbonie.  

 

 

ŚDM w szkołach

O Światowych Dniach Młodzieży usłyszeć mogli uczniowie kolejnych szkół!

“Mówiliśmy o wyjeździe do Lizbony,
to było jak głoszenie słowa z ambony.
Było trochę stresu i tremy,
które były śmieszne, jak nasze memy.
Zachęcamy wszystkich by jechać z nami,
bo nawet program ESSA ma pieczę nad nami .
Tak jak w szkole wykonujemy zadanie,
tak i tam będzie promocji ŚDM nagranie.“

 

Carlo pielgrzymuje w kolejne miejsca

 

Spotkania grup

W całej Polsce prężnie działają grupy, które spotykają się, aby wspólnie się modlić, rozmawiać i przygotowywać do spotkania w Lizbonie!

“Spotkanie grupy rybnickiej do Lizbony było bardzo owocne. Rozpoczęło się modlitwą brewiarzową oraz odczytane zostało orędzie papieża Franciszka na Światowe Dni Młodzieży. Kto jeszcze nie ma swojej grupy niech się dłużej nie zastanawia! Jak widać warto” 

 

Roweremw na ŚDM z Archidiecezją Krakowską

Ks. Marcin, duszpasterz młodzieży dekanatu Kraków-Salwator, przygotowuje wyjątkową grupę na Światowe Dni Młodzieży! Do Lizbony planują dotrzeć… na rowerach!    

 

 Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com