Autor: Magda

Oczekiwanie na spotkanie

Z niecierpliwością wyczekujemy na Światowe Dni Młodzieży 2023!

Liczba młodych osób  pragnącej spotkać się w Lizbonie nieustannie rośnie - podobnie liczba punktów, w którym przygotowują się oni do pielgrzymki.
Jest ich już ponad 130!

Co działo się w nich w minionym tygodniu?

 

W kolejnych szkołach mlodzież uslyszała o ŚDM

 

“Gościliśmy w Zespół Szkół w Poniatowej aby przybliżyć osobę bł. Carlo Acutisa i zachęcić do udziału w ŚDM Lizbona. Daniel, Zuzia i Cyprian poprzez prezentację, quiz i świadectwo przybliżyli historię i cel Światowe Dni Młodzieży.”

 

 

Modlitwa Warszawy w intencji Światowych Dni Mlodziezy

“W czasie uwielbienia prowadzonego przez Duszpasterstwo Akademickie Sandał adorowaliśmy Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie i powierzaliśmy Mu nas Młodych, prosiliśmy o pokój na świecie, a przede wszystkim modliliśmy się za nadchodzące Światowe Dni Młodzieży"

 

 

Nieco o ŚDM w Radiu 

W #PrzystanekPodlasie najświeższe informacje o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie przedstawił dyrektor Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM - Polska 

 

 

O Lizbonie w Seminarium

O ŚDM w seminarium duchownym archidiecezji krakowskiej 
“Ks. Michał Korbel z podziwu godnym entuzjazmem opowiadał o wielkim dziele świadectwa, jaki wśród młodych można było odczuć, w przestrzeni spotkań w ramach ŚDM w Krakowie oraz w Panamie, a co także teraz jako koordynator ŚDM 2023 ma nadzieję wzbudzić w młodych sercach, w czasie spotkań z papieżem Franciszkiem w Lizbonie. Kaznodzieja zachęcał, zgodnie z hasłem ŚDM Lizbona: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”, aby w dzieleniu się radością ze spotkania Chrystusa w swoim życiu, nie ustawać, ale rozogniać zarzewie, które czasami osnuło się zleniwieniem.”

 

 

Akcje kremówkowe

W wielu parafiach podczas obchodów Dnia Ppaieskiego odbył się kiermasz kremówek, aby wspomóc młodzież w wyjeździe do Lizbony!

“Z Wadowic nad ranem kremówki przyjechały do Lublina i podczas Dnia Papieskiego przez cały dzień w różnych parafiach można się ucieszyć ich wyjątkowym smakiem. Przy okazji promujemy Światowe Dni Młodzieży i wspomagamy wyjazd   młodych na ŚDM Lizbona 2023 "

 

 

DZIAŁAMY DALEJ! 

 

 

 Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com