Autor: Magda

SPOTKANIE DIECEZJALNYCH DUSZPASTERZY MŁODZIEŻY

Spotkanie z Ojcem Świętym w Lizbonie coraz bliżej...
A my chcemy się do niego przygotować jak najlepiej pod każdym względem!

Dlatego 26.09 odbyło się spotkanie diecezjalnych duszpasterzy młodzieży odpowiedzialnych za przygotowania do wyjazdu na ŚDM, na którym podsumowaliśmy dotychczasowe działania i przedstawiliśmy plany na najbliższy czas.

 

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą, podczas której łącząc się z całym Kościołem w modlitwie brewiarzowej powierzyliśmy nadchodzący czas Bogu.

Na wstępie słowo skierował do nas Biskup Grzegorz Suchodolski, który omówił orędzie papieża Franciszka, oraz przypomniał  wskazania duszpasterskie dot. obchodów Światowych Dni Młodzieży 


Biskup Grzegorz zwrócił szczególną uwagę na kierunek prowadzenia ludzi młodych - gdzie wzorem jest Maryja jako pierwsza głosicielka oraz Ta, która przynosi nam Chrystusa.

 

Następnie głos zabrał Bartosz Suchecki - przedstawiciel TVP.
Przedstawił on propozycje telewizyjne na czas przygotowań i samych obchodów Światowych Dni Młodzieży oraz ofertę współpracy na polu promocji ŚDM!

 

Podczas spotkania poruszonych zostało także wiele spraw związanych z organizacją i promocją Światowych Dni Młodzieży przez koordynatorów diecezjalnych, a także Organizatorów grup.

 

 

Wybrzmiały także kwestie aplikacji Team Pope. Andrzej Dubiel zaprezentował projekt Sceny Polskiej w Lizbonie, a o. Tomasz Maniura przedstawił inicjatywę "Rowerem do Lizbony".

 

 

Na koniec każdy z uczestników spotkania otrzymał małą "wyprawkę", która - mamy nadzieję - pomoże w promocji wydarzenia w każdej diecezji :)  

 

 Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com