Autor: ks. Tomasz

Odliczanie do Lizbony!

Rejestrujemy się na ŚDM

Jako Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM  podjęliśmy działania umożliwiające grupom nie tylko z całej Polski, oraz z zagranicy, których łączy temat Polski, ale także osobom indywidualnym zarejestrować się w naszym systemie krajowym

Jeśli zatem jesteś opiekunem grupy (bez znaczenia czy ksiądz, siostra zakonna albo osoba świecka) to najwyższa pora, aby podjąć działania w kierunku rejestracji. Co zatem należy zrobić? 

 1. Przejdź do rejestracji swojego konta w systemie krajowym. W tym celu kliknij rejestracja 
  Szczegóły dotyczące rejestracji i użytkowania profilu są na naszej stronie
  Jak zarejestrować się w systemie krajowym 
 2. Trzymamy się zasady, że nie tworzymy grup diecezjalnych, tylko każda grupa ma być połączona z konkretnym profilem księdza opiekuna. 
  Jeśli opiekunem jest osoba świecka – proszę o poinformowanie swego koordynatora diecezjalnego. Z profilem każdego z Was będzie złączona platforma płatnicza – przez tę platformę będzie możliwość zapłaty najnowocześniejszymi metodami płatniczymi – za wybrany pakiet w Lizbonie, Dni w Diecezjach,  opłatę solidarnościową, pakiet polski wraz z ubezpieczeniem.  Te płatności będziemy obsługiwać w EUR, aby uniknąć strat związanych z przewalutowaniem bankowym. Dlatego na etapie zbierania pieniędzy od uczestników należy zebrać w PLN za transport i w  EUR za Lizbonę. Po zebraniu  pieniądzy w Euro – trzeba otworzyć w swoim banku rachunek w Euro – w 99% jest to opcja darmowa. Z tego rachunku można będzie zrobić przelew przez platformę płatniczą do KBO. Po rozliczeniu każdej z grup przez platformę płatniczą jako KBO przekażemy jednym przelewem pieniądze do banku w Lizbonie. Nie będzie więc  dodatkowych opłat za przewalutowania i przelewy zagraniczne.  Na każdym etapie każdy z Was jako organizatorów i płatników będzie widział status płatności swojej grupy. 

 3. W systemie lizbońskim będziemy figurowali jako grupa z Polski w tzw. makrogrupie polskiej – do której każdy z Was otrzyma dostęp przez nasze KBO. Informację do rejestracji każdy z Was otrzyma poprzez email, dlatego ważne jest aby Wasze grupy były na bieżąco aktualizowane. 

 4. Transport lotniczy. Mamy nadzieję, że większość grup wybierze ten sposób transportu. Mamy już możliwość rezerwacji i wykupienia biletów dla grup na wszystkich liniach lotniczych.  Przyjmujemy zakres umowny od 15 lipca do 15 sierpnia, z uwagi na to, że przylot wcześniejszy bądź późniejszy to też szansa na turystykę. Same Dni Młodzieży odbywają się w terminie 26.07-06.08.23. 

 5. Jak zarezerwować bilet? 

   • Stwórz grupę młodzieży min. 10 osób

   • Wybierz daty i trasę przelotu (np Warszawa - Porto, Lizbona - Warszawa, albo Kraków, Gdańsk - gdzie najbliższe lotnisko, również Lotniska z Niemiec, Czech, etc)

   • Napisz do KBO prośbę o rezerwację. W tym celu pobierz, wypełnij i prześlij do KBO wniosek o rezerwację biletów lotniczych.  Przekażemy Ci jako opiekunowi grupy propozycję cenową. Po zaakceptowaniu tej propozycji otrzymasz rezerwację do opłaty ważną 30 dni. Wniosek do pobrania na dole strony lub po kliknięciu w zaznaczony obszar powyżej. 

Uwaga!
Na tym etapie można zrezygnować z powodu twoim zdaniem zbyt wysokiej ceny. Tymczasem po zaksięgowaniu wpłaty KBO wystawi bilet grupowy i wskaże opiekuna tej rezerwacji, któremu w okolicach czerwca/lipca należy przesłać listę uczestników (wystarczy Imię i nazwisko, PESEL). 
Nie ponosisz żadnego ryzyka finansowego. Zarezerwowane miejsca w samolotach można dowolnie edytować także między grupami, diecezjami.  Trzeba tylko wziąć pod uwagę to, ze im później tym drożej. 
 1. Opcja turystyczna - droższa, ale np. można wybrać lot do Barcelony i stamtąd autokarem na Dni w diecezji i do Lizbony, powrót samolotem z dowolnego miejsca Europy, ewentualnie autokarem. Jeśli będziesz zainteresowany - jako KBO pomożemy w organizacji wyprawy (autokar, zakwaterowanie, wyżywienie etc). 

Zobacz naszą ofertę lotniczą, przygotowaną specjalnie dla pielgrzymów ŚDM


Rodzi się ważne pytanie: Ile to będzie kosztować? 
 1. Samolot lot w dwie strony + bagaż 23kg – od 1750 zł  (przykładowo dla grupy 40 osób, na trasie
 2. Warszawa-Porto-Lizbona-Warszawa, z przesiadką)
 3. Pakiet polski, pełny lizboński, ubezpieczenie i  fundusz solidarnościowy - Ok 1500 zł
 4. Dni w diecezji - Ok 300 zł 
 5. Przejazdy wewnętrzne  - Ok 200 zł 

Podsumowując wydatki na dzień dzisiejszy wychodzi od 3.700 zł, za przeloty i dwutygodniowy pobyt w Portugalii. 

Mamy świetny pomysł - zorganizujcie zbiórkę w swojej parafii - mogą ku temu pomóc artykuły ŚDM z naszej strony - przejdź do naszego sklepu i zobacz ofertę!

Jeśli jesteś osobą, która pragnie pojechać do Lizbony, ale nie ma grupy. Co zrobić? 

 1. Skontaktuj się z koordynatorem w Twojej diecezji - kliknij kontakt albo znajdź najbliżej siebie położony punkt przygotowań
 2. Jeśli nie wiesz, z jakiej jesteś diecezji to napisz do nas z podaniem swojej przybliżonej lokalizacji - większego miasta - biuro@sdmpolska.pl Nasi współpracownicy chętnie pomogą i pokierują właściwą drogą. 
 3. Może się tak zdarzyć, że z czasem organizatorzy będą ogłaszać wolne miejsca w swoich grupach. Wtedy też przekierujemy tam osoby chętne, niemające w swoim środowisku grupy. Dlatego też będziemy na bieżąco prowadzić bazę osób chętnych, które dołączą w miarę możliwości do najbliższych grup w diecezji czy w Polsce. 

Rejestracja grup polonijnych

Są dwie możliwości uczestnictwa:

 1. Zapisz się do swojej grupy polonijnej i pojedź do Lizbony razem z nią
 2. Jako organizator grupy polonijnej zarejestruj się w polskim systemie. Wybierz kraj, z którego wybierasz się na ŚDM. Następnie prosimy o informację, czy chcecie jechać sami, czy też złączyć się z jedną z polskich grup. 

 

Ks. Tomasz Koprianiuk, dyr. KBO ŚDM

 

Zapraszam do pytań, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami – chcemy żeby było dla Was jak najprościej. Telefon, Messenger zawsze dostępny – 504 894 489

 

 

 Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com